Zaciski Hamulcowe

POJEDYNCZY WPIS

Regeneracja zacisków hamulcowych

Regeneracja zacisków hamulcowych

Regeneracja zacisków hamulcowych – podstawy

Wiele firm oferuje zarówno regenerację zacisków hamulcowych, jak i ich naprawę (w celu uzyskania informacji na temat naprawy zacisków, przejdź do odpowiedniej sekcji na naszej stronie). Na czym polega regeneracja zacisku hamulcowego? W pierwszej kolejności jest on oczyszczany ze strony zewnętrznej, rozłożony na części pierwsze i mechanicznie zregenerowany. Elementami, które zostają wymieniane (a nie otrzymują drugiego życia) są z pewnością części uszczelniające.

Dodatkowo po wspomnianej regeneracji mechanicznej nastąpić może również malowanie zacisku poprzedzone piaskowaniem. Farba wykorzystywana do malowania zacisków musi być wystarczająco odporna, a najlepiej żaroodporna. Lakier nakładany jest w różnych kolorach – czarnym, żółtym, czerwonym, przezroczystym… Nie powinno się używać do malowania zacisków farb typu hammerite w domowych warunkach – specjaliści polecają w tym celu wykorzystanie profesjonalnych usług.

Ponadto na specjalne zamówienie klienta regeneracja zacisków hamulcowych może zostać zakończona odpowiednią oprawą graficzną – naniesieniem loga i tym podobne. Przed ostatecznym montażem zacisku nie należy też zapominać o wykorzystaniu smaru do łożyska, dźwigni, tłoczków i mostku zacisku.

Firmy zajmujące się regeneracją zacisków hamulcowych podkreślają również, że po przeprowadzeniu wszystkich etapów regeneracji, zaciski stają się znów całkowicie sprawne. W zależności od regenerowanego zacisku, taki też koszt będzie musiał ponieść klient.

Jakie wymienić można powody do przeprowadzenia regeneracji zacisków? Tym najbardziej powszechnym jest oczywiście korozja, jednak równie często regeneruje się te, w których zaobserwowano niewłaściwe tarcia, rozszczelnienia czy też zapieczenia elementów zestawów hamulcowych (np. prowadnicy). Jeśli mowa o samych zaciskach, to mogą one obluzować się lub wykrzywić. Kiedy kierowca powinien być zaniepokojony i w jakim momencie należy rozważyć regenerację lub naprawę zacisków i układu? Wyznacznikiem tu może być nieprzyjemny odgłos oraz pulsacja w momencie hamowania.

Niektóre firmy regenerujące części samochodowe dają gwarancję na swoje usługi. Potencjalny usługobiorca powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z jej warunkami i ostatecznie zdecydować, jakie rozwiązanie wybiera.

[Głosów: 11   Average: 2.9/5]